Czy podoba Ci się ta strona?

A A A

- Przesłanie na Fali -

Fale wyrzucają na brzeg

Muszle

Kamyki

Korzenie

I słowa

Zatopione w kroplach


 

Szanowni Państwo,
 
W krajobrazie polskiej kultury emigracyjnej coraz wyraźniej zaznacza się zjawisko niezależnych, odważnychśrodowisk literackich. Poza oficjalnymi, uświęconymi tradycją strukturami można już odnotować grupy twórców i wydawców, którzy literaturę polską ubogacają o oryginalne, świeże i ciekawe ujęcia.
Autorzy, poszukując artystycznej tożsamości, tworzą różnorodność i barwę literacką. Tę tożsamość i różnorodność wzmocnić może zbudowanie otwartej platformy, prezentującej pisarzy, poetów i publicystów bez względu na wiek, poglądy czy związki środowiskowe. nie odcinamy się od polskich tradycji – ani historycznej, ani literackiej.

 
Dlatego też tworzymy portal umożliwiający porozumienie ponad podziałami środowiskowymi.W tym celu, w wyniku spotkań i dyskusji, powołaliśmy do życia Fale Literackie – międzynarodowy ruch, zapoczątkowany w 2012 roku, który ma na celu wykreowanie przestrzeni, w której będzie możliwa wymiana idei, artystycznych inspiracji, która wesprze współczesnych polskich literatów w upowszechnieniu ich prac i osiągnięć artystycznych.
Zaprszamy Autorów i Wydawców do prezentacji swej twórczosci na naszym potralu.
 
 
Zespół FL