Czy podoba Ci się ta strona?

A A A

- WYWIADY / INTERVIEWS -

W Londynie, w magzynie "Cooltura" ( Londyn , Sept. 22. 2021) ukazał się wywiad z Anną Marią Mickiewicz, który w ramach cyklu oGródek Cooltury przeprowadził Adam Siemieńczyk.

Cooltura Issue 914

https://www.cooltura24.co.uk/wiadomosci/47741,anna-maria-mickiewiczNa amerykańskim portalu Culture Avenue, 23 kwiecień 2021, ukazała się: Rozmowa z londyńską poetką Anną Marią Mickiewicz. 

"Jestem wierna poezji."


Wywiad z Anną Marią Mickiewicz na portalu Pisarze.pl
 
https://pisarze.pl/2021/03/23/dariusz-a-zeller-rozmowia-z-londynska-poetka-anna-maria-mickiewicz-o-zyciu-literacko-emigracyjnym/

W londyńskiej audycji radiowej redaktorzy, Alex Sławiński i Iza Smolarek zaprezentowali sylwetkę Anny Marii Mickiewicz i wypowiedź Ambasadora RP w Londynie dr Arkadego Rzegockiego. Wywiady dotyczą odznaczenia Krzyżem Wolności i Solidarności, jaki otrzymała autorka oraz jej pracy literackiej w Londynie.
 
POBIERZ: wywiad.zip


Wywiad przeczytałem. To trochę jak spotkanie z Panią. Była to niewątpliwie okazja poznania Pani odrobinę lepiej. Interesująca lektura. Pozdrawiam. Tomasz Furmanek, Londyn


Adam Grzelązka rozmawia z Anną Marią Mickiewicz:
Piękne, uduchowione odpowiedzi na pytania Adama. Wywiad przeczytałem jednym tchem. Skromność cechująca wielkich. I pracowita - antologia.
Pozdrawiam
Jerzy Stasiewicz, Nysa.

 
Iza Smolarek rozmawia w londyńskim radio z Anną Marią Mickiewicz, Londyn 2020. 
 

 
Telewizja Polska SA, luty 2012, Adam Siemieńczyk rozmawia z Anną Marią Mickiewicz
Anna Maria Mickiewicz - Telewizja Polska SA
 

Szybując między słowami. Dariusz Dzikowski rozmawia z Anną Marią Mickiewicz: Goniec Polski, Londyn, maj 2015

Goniec Polski wyd. 577

 


Na portalu literackim Pisarze.pl Nr 12, 2020 ukazał się wywiad: 
https://pisarze.pl/2020/06/09/adam-gabriel-grzelazka-rozmawia-z-anna-maria-mickiewicz/?fbclid=IwAR1YKkfBpMX_0Qj00jTf52vivUr1SagRsoqp8rmDd-ErjSdIbb7fzI2tHiM

  • Bezkres Nr 8(11)

    W czasopiśmie "Bezkres"Nr 8(11), sierpień 2020, ukazała się rozmowa Adama Gabriela Grzelązki z Anną Marią Mickiewicz.

  • Cooltura ( marzec 2021)

    W londyńskim tygodniku "Cooltura" ( marzec 2021) ukazał się obszerny wywiad na temat życia literackieo-emigracyjnego Anny Marii Mickiewicz i uzyskanych nagród i odznaczeń.

    https://issuu.com/cooltura/docs/885